ONLINE REZERVASYON SİSTEMİ- TOURKUAZ OPERATOR

Tourkuaz - Operator Nasıl Çalışıyor

Tourkuaz Operatör'de, Yönetici Paneli ile girdiğiniz bütün tanımlamalar, otel, uçak, transfer ve araç kiralama bilgileri bir veritabanında saklanır. Tur operatörünüz ya da bayiniz sisteme kendi kullanıcı bilgileri ile giriş yaptığında sistem onu tanıyarak sadece ona özel fiyat ve bilgileri getirir. Rezervasyon tamamlandıktan sonra sistem otomatik olarak işortağınıza, ilgili otele ve firmanıza rezervasyon bilgilerini içeren mail atar.

Yapılan işlemlere göre "Müşteri Bölümü" nün çalışması şu şekildedir.


Rezervasyon

Ana Sayfada işortağınızın arama kriterlerini gireceği "Otel Arama" bölümü ve son dakika indirimi uyguladığınız otellerin listelendiği "Fırsatlar" bölümü görüntülenir. Otel aramanın basamakları şu şekildedir.

 • Otel arama sayfasından, müşteriniz aradığı otelin kriterlerini ( bölge, checkin-checkout tarihi vb.) girip "Search"(ara) düğmesine basar.

 • Tourkuaz Operatör, ilgili kriterlere uyan otellerin var olan pansiyon tiplerini, oda başı fiyatını(kendisine özel) ve diğer özet bilgilerini listeler. Kontenjanı uygun olan oteller için "book" (Rezervasyon yap) düğmesi görüntülenirken, uygun olmayan oteller için "Sale on Request" (Sor Sat) düğmesi görüntülenir.

 • İşortağınız rezervasyon yaptırmak istediği otel için oda ve pansiyonu seçerek rezervasyonu sepete atar.

 • İşortağınız İsterse otel transferi servisini satın alıp, alışverişine ekleyebilir.

 • Operatörünüz veya bayiniz müşterisinin kişisel bilgilerini girerek rezervasyonunu tamamlar. Operatöre ya da bayiye, otele ve firmanıza otomatik olarak rezervasyon ile ilgili mail gönderilir.

 • Eğer kontenjan uygunsa rezervasyon otomatik olarak confirmed(onaylandı) statüsüne geçer.

 • Otelin kontenjanı uygun değil ise ve otelin e-mail adresi girilmiş ise otele rezervasyon talebini içeren bir mail gönderilir. Oteldeki yetkili kişi rezervasyonu onaylamak isterse e-maildaki linke tıklar ve web sitesi üzerinden rezervasyonu onaylar. Otomatik olarak işortağınıza ve size e-mail gönderilir ve rezervasyonun statüsü confirmed'e (onaylandı) çevrilir. İlgili rezervasyon "Yönetim panelinden" takip edilenebilinir.

 • Kontenjanı uygun olmayan oteller sistem üzerinden de onaylanabilinir.

Eski Rezervasyonlar

 • İşortağınız, eski rezervasyonlarını rezervasyon tarihi, otele giriş tarihi, yolcu adı, statü gibi kriterlere göre arama yapabilir.

 • Seçilen kriterlere göre eski rezervasyonlar özet bilgileri ve statüleri (confirmed, awaiting confirmation, cancelled) ile görüntülenir. Seçilen bütün rezervasyonların toplam tutarı döviz cinsi bazında görüntülenir.

  İlgili rezervasyonun üzerine tıklayarak rezervasyon detaylarını görüntüleyebilir.

 • Rezervasyon detay ekranında rezervasyon özeti gösterilir. İstenirse bu ekrandan rezervasyona ait Proforma-fatura ve voucher alınabilir veya otel bilgilerini görüntülenebilir.

 • Rezervasyon iptal edilmek istendiğinde, rezervasyon iptal sayfasına geçilir. Eğer rezervasyon "İptal Periyodu"na girmişse otomatik olarak hesaplanan ceza ücreti gösterilir ve onay istenir. Onaylanması durumunda rezervasyonun statüsü "cancel"a (İptal) çevrilir ve otele ve size otomatik olarak iptal e-mailı gönderilir.

Yapılan rezervasyonlar için firmanıza otomatik olarak mail atılır ayrıca "Yönetim Paneli"nden rezervasyon detaylarını takip edebilirsiniz.

Aklınıza Gelebilecek Sorular İçin Lütfen Tıklayın

 

 

 

 

 

 

© Tourkuaz Turizm Seyahat Acenta Otomasyonu Tüm isim ve logolar birdenbire'ye ait ve tescillidir. Sitenin tüm haklari saklıdır. © 2006 birdenbire.